Stavri Pone - Faqe Personale

Home
Diēka rreth Meje
Linke tė Parapėlqyera
Mund tė mė kontaktoni

Welcome!

Biografi e shkurtėr:

U linda mė 1942, nė qytetin e Fierit, ku kreva edhe shkollėn e mesme. Jam diplomuar nė Universitetin e Tiranės pėr Gjuhė Angleze dhe Shqipe mė 1969. Kam punuar si mėsues i gjuhės angleze, studiues i letėrsisė shqipe, redaktor nė letėrsinė pėr fėmijė dhe skenarist nė Kinostudio (mė pas Albafilm studio) nė Sektorin e Filmit tė Animuar. Nė kohėn e lirė jam marrė me krijimtari letrare, kryesisht nė letėrsinė pėr fėmijė. Kam shkruar edhe dy romane pėr tė rritur dhe kam nė proces botimi njė roman tė ri. Jam anėtar i Lidhjes sė Shkrimtarėve.

Botuar nga shtėpia botuese "Grafon", 2016

Botuar nga shtėpia botuese "Grafon", 2016

Botuar nga shtėpia botuese "Grafon", 2011

ylli.jpg

Botuar nga shtėpia botuese "Grafon", 2010

pertej.jpg

Botuar nga shtėpia botuese "Grafon", 2009

hotel.jpg

Botuar nga shtėpia botuese "Grafon", 2009

ngjyra.jpg

armiku.jpg

Nėse dėshironi, klikoni mė poshtė pėr tė shkarkuar kapitullin e parė dhe tė gjashtė tė romanit "Armiku i shtetit" nė formatin Adobe PDF.

pdf_ok.jpg

pdf_ok.jpg

bora.jpg

Nėse dėshironi, klikoni mė poshtė pėr tė shkarkuar 3 kapitujt e parė tė romanit "Bora" nė formatin Adobe PDF.

Kapitulli i parė:

pdf_ok.jpg

Kapitulli i dytė:

pdf_ok.jpg

Kapitulli i tretė:

pdf_ok.jpg

Nėse dėshironi, klikoni mbi kopertinėn mė poshtė pėr tė shkarkuar 6 kapitujt e parė tė romanit "Mirėmėngjes, e Dashur" nė formatin Adobe PDF.

miremengjes_cover.jpg

Nėse dėshironi, klikoni mbi kopertinėn mė poshtė pėr tė shkarkuar 7 kapitujt e parė tė romanit "Lotėt e Trėndafilit" nė formatin Adobe PDF.

lotet_cover.jpg

Nėse dėshironi, klikoni mbi kopertinėn mė poshtė pėr tė shkarkuar 16 kapitujt e parė tė romanit "Nuk Ishte Vetėm Ėndėrr" nė formatin Adobe PDF.

enderr_cover.jpg

Ndryshimet:

27/02/07 - Publikimi i faqes
22/09/07 - "Mirėmėngjes, e dashur" nė PDF
21/11/07 - "Bora" nė PDF 

stavri.jpg

S. Pone